برای استفاده از تمامی امکانات حتماً در سایت عضو شوید 😊

مشکل جدا جدا بودن حروف فارسی در فتوشاپ

sts Pyu2Xc0LD4WQWwWGbBifk79IOMPrDDut

مشکل تایپ و جدا جدا بودن حروف فارسی در فتوشاپ

مشکل تایپ » شاید تا به حال این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد هنگامی که در نرم افزار فتوشاپ ابزار Type را انتخاب کرده و شروع به تایپ کلمات فارسی می کنید حروف به صورت جدا ، شکسته و از چپ به راست نوشته شوند. البته در نسخه های CS اگر نسخه خاورمیانه را نصب کرده باشید شاید با این مشکل مواجه نشده باشید و این موضوع بیشتر برای نسخه های CC یا همان Creative Cloud رخ می دهد چرا که شرکت Adobe در نسخه های CC دیگر نسخه خاورمیانه را منتشر نکرده و تمام زبان ها را در نسخه های CC به صورت یکپارچه و یکجا منتشر کرده است و کشورهایی که زبان آن ها به صورت RTL یا همان راست به چپ نوشته می شود با این مشکل مواجه هستند. البته خیلی هم این موضوع را بزرگ نکنیم چرا که فقط با گذاشتن یک تیک ساده در تنظیمات برنامه این مشکل برطرف خواهد شد. پس با ادامه این آموزش با ما همراه باشید…

گاهی هنگام تایپ کلمات فارسی در فتوشاپ حروف به صورت جدا از هم نمایش داده می شوند. رفع این مشکل بسیار ساده است. مراحل زیر را انجام دهید سپس یک بار فتوشاپ را باز و بسته کنید مشکل فارسی نویسی برطرف می شود.

ابتدا از منوی بالای فتوشاپ به مسیر Type > Language Options بروید و مطمئن شوید گزینه Middle Eastern Features غیرفعال است.

q - مشکل جدا جدا بودن حروف فارسی در فتوشاپ

سپس به مسیر Edit > Preferences > General > Type رفته تا پنجره تنظیمات ابزار تایپ باز شود. بعد از قسمت Choose Text Engine Options گزینه Middle Eastern را انتخاب کنید.

qq - مشکل جدا جدا بودن حروف فارسی در فتوشاپ

کار تمام است حال یک بار نرم افزار فتوشاپ را بسته و مجدد آن را اجرا کنید. پس از اجرا شدن مجدد برنامه خواهید دید که مشکل تایپ فارسی در برنامه رفع گردیده است. البته اگر متنی را از قبل به صورت شکسته تایپ کرده بودید آن را حذف و مجدد آن را تایپ کنید.
برای نمایش سایر آموزش ها و مطالب کلیک کنید.

کلیدواژه : گرافیک
45

قبول انواع سفارش های طراحی چاپی و طراحی وب سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =

توسط
تومان